نبض تالار شیشه‌ای حافظ؛
بورس تهران پس از هفت روز روند صعودی، دومین روز از هفته جاری را با شرایطی متفاوت به پایان رساند. به این ترتیب کاهش 38 واحدی (معادل 05/ 0درصد) شاخص کل بورس در جریان معاملات روز یکشنبه، این نماگر را در سطح 79هزار و 620 واحدی قرار داد. در این عقب نشینی، نمادهای معاملاتی رانفور و فملی بیشترین نقش را ایفا کردند.
کد خبر: ۷۱۲۹۱۸
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵ 16 July 2017
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز یکشنبه 25 تیرماه 96 با کاهش 38 واحدی به رقم 79 هزار و 620 واحد رسید.

به گزارش تابناک اقتصادی، امروز تالار شیشه ای در دومین روز کاری هفته جاری پس از رشد هفت روز متوالی شاخص کل و دیگر شاخص های منتخب، شاهد افت شاخص ها بود. به طوریکه؛ شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) با کاهش 12 واحدی به رقم 26 هزار و 454 واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن با افت 15 واحدی، عدد 17 هزار و 367 واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) با کاهش 12 واحد به رقم 13 هزار و 288 واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور بدون تغییر خاصی در جایگاه 87 هزار و 293 واحد باقی ماند. شاخص بازار اول نیز همانند دیگر شاخص ها با 54 واحد کاهش به رقم 55 هزار و 60 واحد رسید ولی شاخص بازار دوم در پایان دومین روز کاری بورس در این هفته بر خلاف روز قبل، با افزایش 77 واحدی همراه بود و عدد 177 هزار و 574 واحد را به نمایش گذاشت. شاخص کل بورس در بازار امروز در ساعت 09:55 بیشترین پیشروی را داشت و در سطح 79 هزار و 699 واحد قرار گرفت.

رانفور و فملی ترمز صعود شاخص بورس را کشیدند / حافظ پس از ۷ روز قرمز شد

در معاملات امروز بورس تهران، نماد رانفور (خدمات‌انفورماتيك‌) با 34 واحد و نماد فملی (ملي‌ صنايع‌ مس‌ ايران‌) با 29 واحد کاهش، بیشترین تاثیر منفی را در افت شاخص کل بورس داشتند.

در مقابل نماد فولاد (فولاد مباركه اصفهان) با 24 واحد، نماد جم (پتروشيمي جم) با 19 واحد، نماد اخابر (مخابرات ايران) با 17 واحد، نماد وبملت (بانك ملت) با 16 واحد و نماد پاکشو (گروه صنعتي پاكشو) با 15 واحد افزایش، بیشترین سهم را در افزایش شاخص کل بورس داشتند. در این بین، نمادهای فولاد، وبملت و پاکشو همانند روز قبل تاثیر مثبت داشتند ولی نتوانستند در مقابل تاثیر منفی رانفور و فملی در افت شاخص کل بورس کاری از پیش ببرند.

در معاملات امروز بازار سهام، شرکت هایی که نماد آن ها از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی شدند، عبارتند از: گسترش سرمایه‌گذاری ایران‌خودرو،‌ سرمایه‌گذاری صنعت نفت، صنعتی جام‌دارو، گروه صنعتی سپاهان، مهرکام‌پارس، صنعتی و معدنی کیمیای زنجان گستران، کشتیرانی دریای خزر، فرآوری زغال سنگ پرورده طبس، بیمه پاسارگاد و همچنین شرکت هایی که از سوی ناظر بازار سهام متوقف شدند، شامل: سیمان باقران، بیمه نوین، ذوب‌آهن اصفهان، شیشه قزوین، لیزینگ راضی، بانک سامان، مهندسی، صنعتی روان‌فن‌آور، تولیدی پلاستیک شاهین، فولاد آلیاژی ایران، مهندسی حمل‌ونقل پتروشیمی، تولیدی گرانیت بهسران، بیمه پارسیان، آهنگری تراکتورسازی ایران،‌بانک کارآفرین و سیمان تهران بودند.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به 205 میلیارد و 177 میلیون تومان رسید که ناشی از دست به‌دست شدن 742 میلیون و 345 هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 41 هزار و 608 نوبت دادوستد بود.

بر اساس گزارش بازار سرمایه (سنا)، درگروه خودرویی همچنان با ادامه معاملات منفی اکثر نمادها مواجه ایم، نمادهای خاهن، ختراک، خچرخش خمحرکه و خفنر با فشار عرضه ها، معاملاتی منفی تر و یا صف فروش، نماد خموتور با ادامه صف خرید و نمادهای خفناور، خاذین، خمحور و خشرق با معاملاتی مثبت تر از هم گروهی ها دنبال شدند

در پایان معاملات امروز، نماد خفناور جهت برگزاری مجامع عادی سالیانه و عادی بطور فوق العاده صاحبان سهام متوقف شد. حریل تنها نماد مثبت گروه حمل و نقل است و سایر هم گروهی ها اکثرا معاملاتی منفی را تجربه کردند تا جایی که نماد حفارس مجددا صف فروش شد همچنین نماد حپترو پس از ارائه صورت های مالی حسابرسی شده سال مالی95 با افت حدود 1.5 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت و در اواخر بازار جهت برگزاری مجمع عادی سالیانه تصویب صورتهای مالی متوقف شد.

گروه لیزینگی با معاملات اکثرا متعادل و منفی مواجه بودند که در این میان نمادهای ولبهمن و ولملت از تقاضای بالاتر و دادوستدهای مثبت تری نسبت به هم گروهی ها دنبال شدند. در حالی نماد واتی همچنان با صف خرید پرحجم به صعود خود ادامه داد که سایر هم گروهی ها با ادامه معاملاتی متعادل و منفی دنبال شدند همچنین معاملات مثبت نماد وبیمه با توجه به افت قیمتی روزهای اخیر و قرار داشتن در سطوح حمایتی قابل توجه بود همچنین نمادهای ونفت و بپاس پس از برگزاری مجمع سالیانه صاحبان سهام و تقسیم سود نقدی به ترتیب با رشد حدود 4.5 و 3 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفتند.

در ادامه توقف تمامی نمادهای گروه پالایشگاهی،‌ درگروه های شیمیایی و روانکارها شاهد تشکیل صف خرید نمادهای شفارس، شکربن، پاکشو و شاملا و معاملات مثبت نمادهای شپاکسا، جم و شاراک در همان شروع بازار بودیم که با گذشت زمان، نماد شپاکسا نیز به جمع صف خریدهای گروه مذکور پیوست اما در اواخر بازار با افزایش عرضه ها از سوی سهامداران مواجه شدیم به طوریکه اکثر نمادها با نوسانات منفی و برخی همانند نمادهای شتوکا و شپارس با صف فروش به کار خود پایان دادند.

درگروه های فلزی و معدنی معاملاتی متعادل در جریان بود در این میان نمادهای فجر، فنورد و کمنگنز با صف خرید و نمادهای ذوب، کاما، فولاد و فخوز مثبت تر از هم گروهی ها دنبال شدند همچنین نمادهای کپرور و کیمیا پس از برگزاری مجامع عادی سالیانه صاحبان سهام و تقسیم سود نقدی به ترتیب با رشد حدود 3.5 و 2.7 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفتند.

گروه های ساختمانی و سیمانی شروعی متعادل و مثبت و پایانی اکثرا متعادل و منفی داشتند در این میان صف خرید نمادهای ثاباد، ثرود، وساخت و ثاخت و معاملات مثبت نمادهای سپاها، سهگمت، ثباغ و ثالوند نمایان تر بود.

درگروه متعادل آی تی نماد پرحاشیه مرقام در حالی با افزایش عرضه ها در کنار نماد رانفور به صف فروش رسید که نمادهای مداران، افرا و مفاخر معاملاتی مثبت را تجربه کردند همچنین هیات وزیران آیین نامه صندوق مکانیزه فروش را برای اجرا ابلاغ کرد که بر اساس آن، مودیان مالیاتی با درآمد کمتر از ۱۵۶ میلیون تومان در سال از نصب این صندوق معاف شدند.

گروه قندی پس از شروعی مثبت اکثرا با افزایش عرضه ها مواجه و منفی شدند در این بین صف خرید نمادهای قثابت، قصفها و قمرو و ادامه معاملات مثبت نماد قشکر قابل توجه بود.

درگروه کانی های غیرفلزی نمادهای شلیا و کاذر با صف خرید، نماد کفرا با صف فروش و مابقی هم گروهی ها معاملاتی متعادل را تجربه کردند. درگروه محصولات کاغذی نمادهای چکارن و چکاوه با ادامه تقاضای بالا و رشد قیمتی و نماد چکاپا با معاملاتی متعادل و منفی مواجه بودند در آنسو و در گروه کاشی و سرامیک همانند روزهای اخیر با معاملاتی پرتقاضا دنبال شدند که در بین نمادهای کسعدی و کهرام با صف خرید و نمادهای کترام و کلوند از حجم معاملات مناسب تری برخوردار بودند اما در اواخر بازار با نوسانات بالای نماد کترام و افزایش عرضه های آن مواجه شدیم که در نهایت صف فروش آنرا درپی داشت.


برچسب ها
اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۵
بورس ازدی ۹۲درمسیرسقوط قرارگرته وسرمایه گذاری درآن اشتباه محض است
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: